Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

1 czerwca 2020

Lekcje z CDT w czerwcu w nowej porze!

142

Centralny Dom Technologii w związku z zamknięciem szkół realizuje od marca specjalne, zdalne lekcje, które są uzupełnieniem szkolnego programu nauczania, m.in. matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, biologii czy informatyki.

Na czerwcowych lekcjach uczennice i uczniowie będą m.in. programować w aplikacji Scratch, rozmawiać o filmowych wyobrażeniach technologii przyszłości, tworzyć własne komiksy, redagować gazetę online, tworzyć mapy myśli i obserwować, jak rośliny „piją wodę”.

POLECAMY

Grafik i tematy lekcji znajdują się na blogu CDT: https://bit.ly/2T2II7C

Lekcje są bezpłatne i od czerwca odbywają się codziennie o godzinie 11:00 na platformie Clickmeeting i trwają około 45 minut. Mogą wziąć w nich udział uczniowie ze wszystkich grup wiekowych – wystarczy do tego jedynie dostęp do komputera i internetu.

W każdą środę – specjalnie z myślą o osobach głuchych i niedosłyszących – lekcje są dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wszystkie lekcje odbywają się zawsze pod tym samym linkiem: https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt

Aby się zarejestrować, należy podać jedynie swoje imię i adres mailowy. Przed każdą lekcją wszyscy zapisani otrzymają przypomnienie.

Nasze spotkania to nie są zwykłe lekcje – mimo, że wszyscy utknęliśmy w domach, my wciąż chcemy pokazywać Wam, jak zdobywać kompetencje przyszłości. Dołączcie do nas!

***

Dedykowane zajęcia online dla klas

Od 3 czerwca nauczyciele zainteresowani przeprowadzeniem zamkniętych zajęć online tylko dla uczniów z ich klasy mają taką możliwość. Każda klasa po zakończeniu zajęć otrzyma certyfikat.

Więcej informacji na blogu CDT:

https://blog.cdt.pl/98238-dedykowane-zajecia-online-dla-klas
 

Przypisy