Autor: Anna Bajus

Psycholog i dziennikarka, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Członek British Psychological Society. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, zainteresowana transmisją międzypokoleniową wzorców relacyjnych, co zaowocowało pracą badawczą na ten temat. Na stałe mieszkająca w Edynburgu, udziela wsparcia psychologicznego Polakom mieszkającym poza granicami kraju

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak dobrze wypocząć latem – wakacyjny przewodnik nie tylko dla pedagogów

Wakacje niezaprzeczalnie stanowią jeden z ogromnych plusów bycia nauczycielem. Niezależnie od tego, jak bardzo kocha się pracę z uczniami, przerwa i wypoczynek są niezbędne, by prawidłowo funkcjonować i czerpać satysfakcję z pracy. Dla nauczyciela, który ciężko pracuje podczas roku szkolnego, regeneracja jest szczególnie istotna. W jaki sposób wypoczywać i ładować „baterie”, żeby we wrześniu wrócić w pełnej gotowości do zmierzenia się z kolejnymi wyzwaniami oraz z głową pełną nowych pomysłów?

Czytaj więcej

Wysoko wrażliwy uczeń w klasie

Osoba wysoce wrażliwa doświadcza świata inaczej niż inni. Ze względu na biologiczne różnice, z którymi się urodziła, jest bardziej świadoma pewnych odmienności, a także głęboko przetwarza informacje. Jak wspierać taką osobę, jeśli znajduje się w grupie uczniów o innym stopniu wrażliwości? Czy można ułatwić jej funkcjonowanie w klasie, by jej rozwój przebiegał prawidłowo?

Czytaj więcej

Mój wymyślony przyjaciel. Myślenie magiczne u dzieci a rola psychologa

Myślenie magiczne to przekonanie i wiara w to, że myśli, życzenia i pragnienia mogą wpływać na zewnętrzny świat. Koncept ten zakłada wizualizację lub wiarę w istnienie kogoś lub czegoś, co nie istnieje. Jest to zjawisko powszechnie występujące u małych dzieci.

Czytaj więcej