Premiera nowego magazynu dla dzieci MindFul Kids!

Artykuł sponsorowany

Świat dziecięcy jest pełen nowych wrażeń. Wszystkie doświadczenia są świeże, zmysły działają intensywnie, a jeszcze tak wiele jest do odkrycia! Niestety coraz wcześniej dzieci sięgają po elektronikę i zaczynają się rozpraszać. Z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach stworzyliśmy magazyn, który będzie doskonałym narzędziem do ćwiczenia uważności na co dzień.

 

Premiera „Mindful Kids” rusza 2 września!

Jedyne w Polsce czasopismo narzędziowe dla dzieci!

 

Czy „Mindful Kids” jest dla mnie?

Magazyn powstał z myślą o dzieciach w wieku 5–11 lat oraz ich opiekunach. Jako pedagog możesz wykorzystać proponowane narzędzia i włączyć je dla urozmaicenia zajęć z najmłodszymi lub polecić rodzicom do pracy z dziećmi. Wówczas mogą z pociechami praktykować uważność, świadomość, wrażliwość, rozpoznawanie emocji oraz panowanie nad nimi. 

 

Tego typu ćwiczenia wykonywane wspólnie są także wartościowo spędzonym czasem, który sprzyja budowaniu zaufania i silnej więzi między dziećmi a opiekunami. Najmłodsi uczą się w ten sposób empatii, będą dorastać w samoakceptacji, uważności, opanują umiejętność wyciszenia się i zmniejszenia napięcia. Dlatego też proponowane ćwiczenia mogą okazać się szczególnie ważne teraz, z początkiem roku szkolnego, który może budzić wiele różnych emocji. Z praktykami „Mindful Kid” powrót do szkoły będzie łatwiejszy!

 

Co zawiera „Mindful Kids”?

Struktura magazynu została dokładnie przemyślana i zaprojektowana w praktyczny sposób, aby zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie czerpali wiedzę oraz zabawę z wspólnego podróżowania przez krainy i stałe działy, które pojawiają się na kartach pisma.

  • ruszamy w drogę

Tym działem rozpoczynamy przygodę. Dzieci czytają opowiadanie, rozwiązują zagadki, ćwiczenia, wypełniają karty pracy, przeprowadzają eksperymenty przygotowane przez ekspertów z dziedziny mindfulness.

  • labirynt łamigłówek

Ćwiczenia dotyczące koncentracji, logicznego myślenia, spostrzegawczości i pamięci doskonale pobudzają myślenie maluchów i rozwijają w nich umiejętność skupienia się oraz ścisłego myślenia. Dla rodziców załączone są komentarze ze wskazówkami, jak wspierać dziecko w dalszym rozwoju tych kompetencji.

  • wyspa emocji

Aby panować nad emocjami, musimy najpierw nauczyć się je prawidłowo rozpoznawać. Umiejętność dotarcia do tego, dlaczego jestem zły_a, smutny_a lub co przynosi mi szczęście, pomoże najmłodszym lepiej rozumieć siebie. Wyspa Emocji to karty pracy, ćwiczenia i zabawy, które im w tym pomogą.

  • przystanek relacja

Relacje ze sobą oraz z innymi ludźmi są bardzo ważne! Tutaj najmłodsi wraz z opiekunami mogą praktykować aktywności sprzyjające budowaniu zdrowych i trwałych relacji.

  • ogród relaksu

Pod koniec przygody warto się wyciszyć. W Ogrodzie Relaksu dzieci poznają wierszyki-masażyki, jogę, ćwiczenia oddechowe i inne sposoby na relaksację.

  • dolina zmysłów

Dotykanie różnych faktur, wsłuchiwanie się w dźwięki czy smakowanie pozwalają nam na pełne doświadczanie świata. Zawarte w tym dziale praktyki skoncentrowane na doświadczeniach zmysłowych pomogą dzieciom ćwiczyć uważność, świadomość i koncentrację.

Działy zostały opracowane tak, aby niektóre zadania dzieci mogły wykonać samodzielnie, inne wspólnie z opiekunem, pogłębiając tym samym łączącą ich więź. W magazynie są zawarte także treści przeznaczone bezpośrednio dla rodziców i opiekunów. Zawierają specjalistyczne komentarze i wskazówki nauczycieli, pedagogów, specjalistów mindfulness i psychologów związane z rozwojem dziecka.

„Mindful Kids” to jedyne na rynku narzędzie, które każdego dnia będzie wspierać rozwój dzieci, pomagać im świadomie i w pełni doświadczać świata oraz budować więzi z najbliższymi.

Premiera magazynu już 2 września! Nie czekaj – prenumeratę kwartalnika kupisz *TUTAJ*

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI