Autor: Redakcja

redakcja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Targi Edukacyjne w Poznaniu

Przed nami XXVII edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu, która odbędzie się już 10-12 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To tutaj przez trzy dni uczniowie, którzy stoją przed podjęciem decyzji o dalszej drodze kształcenia, będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół publicznych i niepublicznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 - jedyny taki program certyfikacyjno-rozwojowy dla szkół!

Od 1 czerwca 2022 r. placówki oświatowe z całego kraju mogą zgłaszać się do pionierskiego programu certyfikacyjnego z zakresu zdrowia psychicznego. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 to okazja do wyjątkowej pracy z uczniami i uczennicami połączona z niestandardowymi aktywnościami angażującymi także nauczycieli i rodziców. Dlaczego warto zgłosić swoją placówkę? Jakie korzyści czekają na uczestników Programu w zbliżającym się roku szkolnym?

Czytaj więcej

Premiera nowego magazynu dla dzieci MindFul Kids!

Świat dziecięcy jest pełen nowych wrażeń. Wszystkie doświadczenia są świeże, zmysły działają intensywnie, a jeszcze tak wiele jest do odkrycia! Niestety coraz wcześniej dzieci sięgają po elektronikę i zaczynają się rozpraszać. Z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach stworzyliśmy magazyn, który będzie doskonałym narzędziem do ćwiczenia uważności na co dzień.

 

Premiera „Mindful Kids” rusza 2 września!

Jedyne w Polsce czasopismo narzędziowe dla dzieci!

 

Czytaj więcej

Inni to także my. Różnorodność jako potencjał społeczny i wyzwanie dla edukacji

Pod tym hasłem 26 i 27 sierpnia w Warszawie odbędzie się konferencja Pokazać – Przekazać 2022 w Centrum Nauki Kopernik. W trakcie wydarzenia – obejmującego wykłady, panele, warsztaty, grupy dyskusyjne, pokazy filmowe, spotkania z ekspertami oraz giełdę pomysłów – uczestnicy wspólnie z przedstawicielami różnych środowisk spróbują odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania dotyczące edukacji włączającej.

Czytaj więcej

Jaka jest kondycja psychiczna dzieci i młodzieży po dwóch latach pandemii? – alarmujące wyniki badań

Badanie zorganizowane przez redakcję magazynu „Małe Charaktery” ze wsparciem naukowców z Wydziału Psychologii i Kognitywistki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% psychologów i pedagogów. Dzięki współpracy z zespołem ekspertów pod kierownictwem dr Karoliny Appelt, redaktor merytorycznej „Małych Charakterów”, powstał raport, który szczegółowo pokazuje problemy, z jakimi zmagają się dzieci i ich rodzice.

Czytaj więcej

Psychoedukacja dzieci

Czy wiesz, jak istotnym aspektem w wychowaniu dzieci jest psychoedukacja? Nauka budowania pewności siebie, umiejętność mówienia nie, budowania odporności na stres i nieulegania presji rówieśniczej to tylko kilka powiązanych ze sobą tematów, które mają wpływ na rozwój kształtujących się dzieci i ich przyszłe decyzje.

Czytaj więcej

Stan psychiczny dzieci i młodzieży po 2 latach pandemii (raport)

Stan psychiczny dzieci i młodzieży przez 2 lata pandemii uległ znacznemu pogorszeniu. Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów pokazują olbrzymią skalę problemu.

Badanie przeprowadzone wśród specjalistów psychologów i pedagogów dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% badanych. 78% respondentów zauważyło wzrost zgłoszeń i próśb o interwencję i pomoc kierowaną do psychologów i pedagogów.

Czytaj więcej

Zalety pracy w małych grupach seminaryjnych. Co do praktyki szkolnej wnoszą spotkania stałej grupy współpracujących nauczycieli?

Praca nauczyciela i nauczycielki jest trudna metodycznie i bardzo obciążająca emocjonalnie. Niestety, naszą pracę z uczniami w większości prowadzimy samotnie. Jak tę tradycję zmienić w mało obciążający nauczycieli sposób?

Czytaj więcej

Zajęcia rozwijające kreatywność – radość z samodzielnego tworzenia

Kreatywność ożywia martwe rzeczy, a wyobraźnia to jej nieodłączny element. To właśnie ona odróżnia istotę ludzką od innych gatunków stąpających po ziemi. Jesteśmy twórcami, bo natura obdarzyła człowieka, a dokładniej jego mózg niezwykłą zdolnością do tworzenia nowych rzeczy. Współczesne zajęcia rozwijające kreatywność, to najprościej mówiąc lekcje, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego. Inspirowanie najmłodszych do nauki to trudna sztuka, która wymaga nie tylko cierpliwości i systematyczności, ale przede wszystkim innowacyjnego podejścia do zajęć. Rozbudzić naturalną ciekawość uczniów, zafascynować ich nową wiedzą i ujrzeć w ich oczach iskierkę radości. To marzenia każdego pedagoga, bo nic tak nie satysfakcjonuje nauczycieli, jak samodzielne odkrywanie świata przez wychowanków. W poniższej treści podpowiemy, jakie tematy zajęć sprzyjają kreatywnym działaniom uczniów i dlaczego warto uczestniczyć w lekcjach rozwijających samodzielną ekspresję i inicjatywę.

Czytaj więcej