Autor: Redakcja

redakcja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co oferuje NNW szkolne dla dziecka?

Pierwszy dzwonek oznacza ogromne emocje dla dzieci, ale też dla ich rodziców. Opiekunowie, którzy chcą zabezpieczyć siebie i swoją pociechę na wypadek zwykłego zwichnięcia kostki i trudniejszych sytuacji, mają taką możliwość. Jest nią NNW szkolne dla dziecka. To ubezpieczenie, które powstało z myślą o uczniach i ich rodzicach, tak aby mogli oni spać spokojniej.

Czytaj więcej

Czym zajmuje się terapeuta Integracji Sensorycznej?

Integracja sensoryczna to proces, w którym mózg łączy informacje sensoryczne pochodzące z różnych narządów zmysłów, takich jak wzrok, słuch, dotyk, równowaga i propriocepcja (czyli postrzeganie ruchu i położenia ciała). Osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej często mają trudności w przetwarzaniu bodźców sensorycznych, co wpływa na ich codzienne funkcjonowanie i relacje społeczne.

Czytaj więcej

Najczęstsze zaburzenia mowy u dzieci

Jednym z najistotniejszych aspektów rozwoju dziecka jest zdolność do porozumiewania się z otaczającym światem. Jednakże, niektóre dzieci mogą mieć trudności w kształtowaniu umiejętności językowych, co może prowadzić do problemów z mową. Wczesna interwencja jest kluczowa do zapewnienia najlepszych warunków dla prawidłowego rozwoju językowego i komunikacyjnego, gdyż problemy z mową mogą prowadzić do trudności w porozumiewaniu się z innymi ludźmi, a także w edukacji i w codziennym życiu. Sprawdź, jakie mogą być najczęstsze zaburzenia mowy u dzieci oraz jak nauczyć się je rozpoznawać i skutecznie leczyć.

Czytaj więcej

Targi Edukacyjne w Poznaniu

Przed nami XXVII edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu, która odbędzie się już 10-12 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To tutaj przez trzy dni uczniowie, którzy stoją przed podjęciem decyzji o dalszej drodze kształcenia, będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół publicznych i niepublicznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 - jedyny taki program certyfikacyjno-rozwojowy dla szkół!

Od 1 czerwca 2022 r. placówki oświatowe z całego kraju mogą zgłaszać się do pionierskiego programu certyfikacyjnego z zakresu zdrowia psychicznego. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 to okazja do wyjątkowej pracy z uczniami i uczennicami połączona z niestandardowymi aktywnościami angażującymi także nauczycieli i rodziców. Dlaczego warto zgłosić swoją placówkę? Jakie korzyści czekają na uczestników Programu w zbliżającym się roku szkolnym?

Czytaj więcej

Premiera nowego magazynu dla dzieci MindFul Kids!

Świat dziecięcy jest pełen nowych wrażeń. Wszystkie doświadczenia są świeże, zmysły działają intensywnie, a jeszcze tak wiele jest do odkrycia! Niestety coraz wcześniej dzieci sięgają po elektronikę i zaczynają się rozpraszać. Z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach stworzyliśmy magazyn, który będzie doskonałym narzędziem do ćwiczenia uważności na co dzień.

 

Premiera „Mindful Kids” rusza 2 września!

Jedyne w Polsce czasopismo narzędziowe dla dzieci!

 

Czytaj więcej

Inni to także my. Różnorodność jako potencjał społeczny i wyzwanie dla edukacji

Pod tym hasłem 26 i 27 sierpnia w Warszawie odbędzie się konferencja Pokazać – Przekazać 2022 w Centrum Nauki Kopernik. W trakcie wydarzenia – obejmującego wykłady, panele, warsztaty, grupy dyskusyjne, pokazy filmowe, spotkania z ekspertami oraz giełdę pomysłów – uczestnicy wspólnie z przedstawicielami różnych środowisk spróbują odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania dotyczące edukacji włączającej.

Czytaj więcej

Jaka jest kondycja psychiczna dzieci i młodzieży po dwóch latach pandemii? – alarmujące wyniki badań

Badanie zorganizowane przez redakcję magazynu „Małe Charaktery” ze wsparciem naukowców z Wydziału Psychologii i Kognitywistki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% psychologów i pedagogów. Dzięki współpracy z zespołem ekspertów pod kierownictwem dr Karoliny Appelt, redaktor merytorycznej „Małych Charakterów”, powstał raport, który szczegółowo pokazuje problemy, z jakimi zmagają się dzieci i ich rodzice.

Czytaj więcej

Psychoedukacja dzieci

Czy wiesz, jak istotnym aspektem w wychowaniu dzieci jest psychoedukacja? Nauka budowania pewności siebie, umiejętność mówienia nie, budowania odporności na stres i nieulegania presji rówieśniczej to tylko kilka powiązanych ze sobą tematów, które mają wpływ na rozwój kształtujących się dzieci i ich przyszłe decyzje.

Czytaj więcej

Stan psychiczny dzieci i młodzieży po 2 latach pandemii (raport)

Stan psychiczny dzieci i młodzieży przez 2 lata pandemii uległ znacznemu pogorszeniu. Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów pokazują olbrzymią skalę problemu.

Badanie przeprowadzone wśród specjalistów psychologów i pedagogów dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% badanych. 78% respondentów zauważyło wzrost zgłoszeń i próśb o interwencję i pomoc kierowaną do psychologów i pedagogów.

Czytaj więcej