Autor: dr Karol Jachymek

Kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza pokolenia Z i Alfa), komunikacji w (nowych) nowych mediach i tendencji w popkulturze. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i klientów biznesowych z zakresu współczesnych praktyk medialnych, komunikacji międzypokoleniowej (skierowanej zwłaszcza do pokolenia Z i Alfa) i komunikacji w mediach społecznościowych (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka), a także technik kształcenia na odległość, myślenia projektowego (Design Thinking) i kreatywnych metod warsztatowych. Współpracował m.in. z TikTokiem, SAS, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Nauki Experyment, Fundacją Szkoła z Klasą, NASK, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Orange, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym (https://www.linkedin.com/in/karoljachymek).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Po co nam ekrany? O smartfonach i mediach cyfrowych w życiu (nie tylko) młodych osób

W 2007 r. na rynku pojawił się pierwszy model iPhone’a. Nie oznacza to oczywiście, że datę tę należy uznać za moment narodzin smartfonów – prace nad tą technologią rozpoczęły się bowiem już znacznie wcześniej. Przyjmijmy jednak ten rok za symboliczny w mówieniu o praktykach medialnych młodego pokolenia. Mimo że w Polsce to nie iPhone’y znajdują się najczęściej w kieszeniach, torbach czy plecakach naszych uczniów i uczennic (m.in. ze względu na spory koszt tych urządzeń, zdecydowanie przekraczający możliwości finansowe wielu polskich rodzin), ale telefony innych marek, to właśnie od nich, moim zdaniem, warto rozpocząć opowieść na temat trwającej wokół nas smartfonowej rewolucji.

Czytaj więcej

TikTok w edukacji – jak go ugryźć?

TikTok to aplikacja, która szturmem podbija serca (nie tylko młodych) użytkowników i użytkowniczek na całym globie. W ostatnim czasie narzędzie to z ogromną siłą wkroczyło także do świata edukacji.

Czytaj więcej