Co oferuje NNW szkolne dla dziecka?

Bezpieczeństwo w szkole

Pierwszy dzwonek oznacza ogromne emocje dla dzieci, ale też dla ich rodziców. Opiekunowie, którzy chcą zabezpieczyć siebie i swoją pociechę na wypadek zwykłego zwichnięcia kostki i trudniejszych sytuacji, mają taką możliwość. Jest nią NNW szkolne dla dziecka. To ubezpieczenie, które powstało z myślą o uczniach i ich rodzicach, tak aby mogli oni spać spokojniej.

Czym właściwie jest szkolne NNW dla dziecka?

Jeżeli twoja mała pociecha lub nastolatek chodzą do szkoły, to na pewno świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko się tam uczą. Zabawy na boisku szkolnym, na placu zabaw i podczas samodzielnych powrotów domu – to wtedy uczniowie są tak naprawdę w swoim żywiole. Podczas beztroskich chwil nietrudno o wypadek. Może być to zwykłe zwichnięcie, ale też poważniejsze złamanie. Właśnie wtedy można się przekonać, że ubezpieczenie szkolne jest niemal niezbędne.

NNW szkolne to polisa, która może obejmować zwykle uczniów w wieku od 6. do 18. roku życia. Niektóre firmy mają ofertę dla młodszych dzieci, a nawet dla osób w wieku do 26 lat – dla tych którzy ciągle się uczą. To polisa, która może mieć szeroki zakres. Decyduje o nim sam rodzic wykupujący ubezpieczenie dla swojej pociechy. Dobra polisa powinna zapewniać taki zakres ochrony, aby opiekun mógł mieć pewność solidnej pomocy finansowej, kiedy dziecko np. znajdzie się w szpitalu i będzie wymagać rehabilitacji.

Co gwarantuje NNW szkolne dla dziecka?

Firmy ubezpieczeniowe zapewniają kompleksowe wsparcie rodzicom, których dzieci zostały np. poszkodowane w wypadku, znalazły się w szpitalu i wymagają dłuższego leczenia.

NNW szkolne – wypłata odszkodowania

Rodzice poszkodowanego dziecka otrzymają od ubezpieczyciela odszkodowanie w określonej w umowie kwocie, gdy ich pociecha:

 • złamanie lub zwichnie nogę,
 • poparzy się lub odmrozi sobie kończyny,
 • zostanie pogryziona przez zwierzęta lub ukąszona przez kleszcza,
 • będzie hospitalizowana;
 • będzie ofiarą hejtu w sieci;
 • dozna wstrząśnienia mózgu,
 • zatruje się substancjami chemicznymi lub gazami.

NNW szkolne dla dziecka może przewidywać też wypłatę odszkodowania, gdy jego opiekunowie umrą.
 

Ubezpieczenie szkolne a zwrot kosztów – nie tylko leczenia

Dziecko może latami odczuwać konsekwencje nieszczęśliwego wypadku. Rodzice zwykle wydają wtedy krocie, aby najmłodszy wrócił do jak najlepszej formy fizycznej i psychicznej. Jeżeli opiekunowie wcześniej pomyśleli o polisie dla dziecka, to ubezpieczyciel w takiej sytuacji pomoże im finansowo, partycypując w części tych kosztów.

Zgodnie z warunkami opisanymi w umowie firma ubezpieczeniowa poniesie całość lub część wydatków związanych z:

 • leczeniem i rehabilitacją,
 • zapewnieniem pomocy psychologicznej,
 • stomatologiczną odbudową zębów,
 • nowymi okularami – gdy poprzednie połamały się i potłukły na skutek upadku czy udziału w groźniejszym wypadku,
 • korepetycjami, jeżeli leczenie po wypadku było tak długie, że uczeń ma zaległości w szkole,
 • wycieczką szkolną – dotyczy to sytuacji, kiedy dziecko miało ją opłaconą, jednak nie mogło wziąć w niej udział, gdyż było ofiarą wypadku.
   

Jakie wsparcie pozafinansowe zapewnia firma ubezpieczeniowa w ramach NNW szkolnego dla dzieci?

Lubisz dmuchać na zimne, a przezorność towarzyszy ci na każdym kroku życia? Z myślą o tobie firmy ubezpieczeniowe przygotowały kompleksowe polisy szkolne o szerokim zakresie. Jeśli wydasz więcej, to masz gwarancje, że gdy twoje dziecko znajdzie się w trudnej sytuacji, to ubezpieczyciel:

 • zorganizuje mu wizytę domową pielęgniarki lub lekarza – oznacza to, że rodzic nie musi sam jeździć z dzieckiem na wizyty kontrolne do placówek medycznych. Taka pomoc jest bezcenna, jeżeli pociecha po wypadku może być w domu, ale musi regularnie dostawać zastrzyki czy mieć zmieniane opatrunki;
 • udzieli rodzicowi wskazówek przez specjalną infolinię medyczną;
 • zorganizuje korepetycje.
   

Wybierasz ubezpieczenie szkolne dla dziecka? Na to zwróć uwagę

Znalezienie dobrego NNW dla ucznia – o optymalnym zakresie i w dobrej cenie nie jest trudne. Możesz zrobić to np. za pomocą strony https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.

Zawsze uważnie czytaj treść OWU. To tam znajdziesz najważniejsze informacje o polisie. Wybierając ubezpieczenie szkolne, zwróć uwagę na:

 • sumę ubezpieczenia – może ona wynosić 20 000 zł, 50 000 zł lub np. 100 000 zł. Im będzie ona wyższa, to odszkodowanie za złamaną nogę czy wstrząs mózgu będzie większe. Wraz z sumą ubezpieczenia wzrastają też koszty polisy. Dlatego wybierz opcję, która jest kompromisem między twoimi oczekiwaniami a możliwościami finansowymi;
 • limity świadczeń – ubezpieczyciel może wskazać, że np. pokryje koszty odbudowy zęba tylko raz w ciągu roku;
 • wyłączenia odpowiedzialności – w OWU będą opisane przypadki, w których ubezpieczyciel będzie mieć prawo do odmowy wypłaty odszkodowania.
   

Każdego dnia starasz się zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo, ale na wiele sytuacji nie masz wpływu. Roztargnienie i beztroska zabawa zawsze mogą skończyć się wypadkiem. Dlatego nie rezygnuj z NNW szkolnego – przygotuj się na każdą ewentualność.

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI