bowiązkowe zajęcia lekcyjne, których w edukacji wczesnoszkolnej jest 20 godzin tygodniowo, to tylko początek. Obciążenie to stopniowo się zwiększa i w siódmej klasie szkoły podstawowej osiąga imponującą liczbę 32 lekcji w tygodniu. Codzienne funkcjonowanie dziecka w okresie szkolnym opiera się na szeregu zadań do wykonania. Uczniowie są przebodźcowani i przytłoczeni nadmiarem nowych informacji, które mają za zadanie przetworzyć i zapamiętać.
Do tego trzeba doliczyć zajęcia dodatkowe, korepetycje, odrabianie pracy domowej, przygotowania do sprawdzianów i kartkówek. A jeśli jeszcze uczeń i jego rodzice chcą czegoś więcej? Nauka języka obcego, udział w zajęciach sportowych, nauka gry na instrumencie, śpiewu czy tańca mogą dać łącznie wiele godzin obowiązkowej pracy, wymagającej zaangażowania, skupienia, mobilizacji intelektualnej i emocjonalnej.
...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 10 wydań magazynu "Głos Pedagogiczny"
- Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
- Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
- ...i wiele więcej!

Dołącz do 6000 + czytelników, którzy nieustannie pogłębiają swoją wiedzę z zakresu prawa oświatowego, pracy z uczniem ze SPE i rozwiązywaniem sytuacji kryzysowych w szkole.
Otrzymuj gotowe rozwiązania do wdrożenia w placówce oświatowej, zgodne z wymogami MEN oraz najnowszymi trendami w edukacji.