Nowe, nowsze, najnowsze

Twarzą w twarz

Nauczyciele i pedagodzy nieustannie poszukują jeszcze atrakcyjniejszych form prowadzenia zajęć od stosowanych dotychczas. Sale lekcyjne okazują się jednak zbyt ciasne do zrealizowania wielu z ich pomysłów. Dlatego współczesne lekcje często odbywają się nie tyle poza tradycyjną pracownią, co wręcz poza budynkiem szkoły.
 


Wyścig na przeniesienie zajęć w coraz bardziej zaskakujące miejsca trwa. „Zielone szkoły” stały się czymś tak powszednim, że dziś już organizowanie ich trudno reklamować jako atut placówki. Kilka lat temu za szczególnie atrakcyjne uchodziły „białe szkoły” – kilkudniowe zimowe wypady w góry połączone nie tylko z zabawami na śniegu, ale także pierwszymi próbami jeżdżenia na nartach.

POLECAMY

Od paru lat na topie są działania przybliżające dzieciom naukę przez wielkie „N”. Szeroką ich ofertę przygotowują nie tyle muzea, ale także eksperymentatoria – laboratoria otwarte na zainteresowania dzieci. Można przyjrzeć się w nich doświadczeniom przeprowadzanym przez prawdziwych naukowców i… specjalistów marketingu. Czasem nawet same dzieci wcielają się w role fizyków lub chemików, bo pozwala się im na samodzielne przeprowadzanie atrakcy...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Głos Pedagogiczny"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI