Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 - jedyny taki program certyfikacyjno-rozwojowy dla szkół!

Edukacja i wychowanie

Od 1 czerwca 2022 r. placówki oświatowe z całego kraju mogą zgłaszać się do pionierskiego programu certyfikacyjnego z zakresu zdrowia psychicznego. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 to okazja do wyjątkowej pracy z uczniami i uczennicami połączona z niestandardowymi aktywnościami angażującymi także nauczycieli i rodziców. Dlaczego warto zgłosić swoją placówkę? Jakie korzyści czekają na uczestników Programu w zbliżającym się roku szkolnym?

Program certyfikacyjno-rozwojowy, prowadzony jest przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej” od ponad 6 lat i niezmiennie jest całkowicie bezpłatny. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1300 placówek z terenu całej Polski. Jak mówią przedstawiciele szkół - warto rozpocząć przygodę z Programem. Tylko uwaga! Potem trudno z niego zrezygnować. Szkoła Myślenia Pozytywnego, pozwala zadbać nie tylko o uczniów i uczennice, ale także o zdrowie psychiczne nauczycieli i rodziców, którzy stanowią równie ważną grupę w Programie.

POLECAMY

W tym roku Szkoła Myślenia Pozytywnego zyskała nowych, wspaniałych Partnerów, w tym: MediaMarkt - popularną sieć sklepów z elektroniką użytkową.

Od wielu lat MediaMarkt angażuje się w pomoc młodzieży szkolnej oraz szkołom. Tym razem marka włączyła się aktywnie w nasza akcję. Dzięki wsparciu nowego Partnera paczki do szkół zostały wzbogacone o sprzęt elektroniczny, w tym produktówmarek własnych MediaMarkt. Każda z 300 paczek przygotowanych dla placówek partnerskich otrzyma:

  • głośniki bluetoothmarki PEAQ,
  • myszki bezprzewodowe ISY
  • powerbanki ISY,
  • pendrive'y GOODRAM
  • oraz radiomagnetofony marki OK., 

które uczniowie będą mogli wykorzystać w czasie zajęć. To jednaknie wszystko.

8.09.2022, w Dzień Dobrych Wiadomości, na swoim profiluna facebooku MediaMarkt opublikował post informujący o akcji oraz współpracy w zakresie przygotowaniu pakietów dla uczniów.Post zachęcał do włączenia się do akcji fanów marki. Użytkownicy mogli dołożyć swoją cegiełkę do paczek dla szkół, przekazując w komentarzach pozytywne myśli dla uczniów. Spośród komentarzy pod postem, zespół MediaMarkt wybrał te najpozytywniejsze i stworzył plakat z pozytywnymi cytatami. Zostanie on wydrukowany i dołączony do każdej z 300 paczek dla szkół. Pozytywne myśli zawisną na szkolnych ścianach, aby towarzyszyć uczniom i nauczycielom przez cały rok szkolny, dodając wiary i pozytywnej energii. Post spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem - ponad 48 tysięcy odbiorców, przeszło 1500 aktywności, w tym ponad 150 komentarzy! Było więc z czego wybierać!

Małgorzata Nowicka, Prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej: "Dziękujemy za tak wspaniały odzew na naszą akcję. Każdy post, hasło, jest warte uwagi. To ważne, że internauci mają tak dużą świadomość i wrażliwość społeczną. Nasze działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymagająwspólnego działania i docierania z szeroką ofertą wsparcia i motywacji doróżnych zakątków Polski. Dzięki wsparciu takich firm jak MediaMarkt Polskamożemy dodawać skrzydeł dzieciakom i młodzieży w placówkach biorących udziałw Programie Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, dzięki któremu już 6 rokszkoły i inne podmioty edukacyjne mają okazję na bezpłatne wdrażanierozwiązań wspierających dobrostan zarówno uczniów i uczennic, jak inauczycieli i rodziców. Jest to unikatowy program, który realizujemy ześrodków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej oraz przy wsparciu partnerówbiznesowych, z którymi łączy nas wspólny cel, jakim jest bezpieczny rozwójmłodych ludzi".

To nasz cel i nasza misja, cieszymy się więc, że działania Fundacji przynoszą coraz bardziej widoczne efekty i zyskują nowych, strategicznych Przyjaciół, takich jak MediaMarkt.

- Szkoła Myślenia Pozytywnego zdobyła zaufanie nauczycieli, uczniów (nawet kandydatów na uczniów), rodziców, władz samorządowych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie materiały do pracy, nieocenione wsparcie, spotkania superwizyjne i motywację do działania - mówi Ewa Zbiegień, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie.

- Udział w Programie, współpraca z najwyższej klasy ekspertami pokazało mi, że pozytywne nastawienie do życia, ludzi pomaga w osiąganiu celów, daje siłę do działania. Wiem, ze zawsze mam do kogo się zwrócić (do Fundacji) i nigdy nie zostałam bez pomocy, wsparcia - Urszula Jarosz-Rek, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie.

- Kompetencje, fantastyczne pomysły, ciepłe serca i czas dla innych to z pewnością dewiza tego programu. Żal nie skorzystać! Program Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 jest wspaniałym początkiem kształtowania zmian, które niosą ze sobą radość, wiarę i nadzieję na coraz lepszą edukację! - Dorota Józefowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy.

Biorąc pod uwagę zmieniającą się rzeczywistość i potrzeby współczesnych dzieci i młodzieży, a także badania opracowane przez ekspertów współpracujących z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w roku szkolnym 2022/2023, całość Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 zostanie poświęcona komunikacji międzykulturowej i rozwiązywaniu konfliktów w środowisku szkolnym. W ramach planowanych działań całe społeczności szkolne będą miały okazję rozwijać i doskonalićkompetencje związane z funkcjonowaniem w grupach polsk...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy